Vishay/Dale CRCW12104R42FKEAHP
CRCW12104R42FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12104R42FKEAHP
Brief Description
RES SMD 4.42 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12104R42FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12104R42FKEAHP
QUANTITY
CRCW12104R42FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12104R42FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12104R42FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12104R42FKEAHP
Related LinksCRCW12104, CRCW12104R42FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12104R42FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12104R42FKEAHP
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE F/A DIAZED DII 20A 500V EUR datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V 5% BP 1808 datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 802MA 310 MOHM datasheet.pdf