Vishay/Dale CRCW1210536KFKEAHP
CRCW1210536KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210536KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 536K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210536KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210536KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210536KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210536KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210536KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210536KFKEAHP
Related LinksCRCW12105, CRCW1210536KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210536KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210536KFKEAHP
CABLE APPLE MODEM MDIN8M-DB25M datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf