Vishay/Dale CRCW12105K36FKEAHP
CRCW12105K36FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12105K36FKEAHP
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12105K36FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12105K36FKEAHP
QUANTITY
CRCW12105K36FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12105K36FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12105K36FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12105K36FKEAHP
Related LinksCRCW12105, CRCW12105K36FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12105K36FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12105K36FKEAHP
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB datasheet.pdf
HM-ZD 2PR HDR SELECT LOAD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
1/4" PIPE CLAMP PROBE datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf