Vishay/Dale CRCW1210680RFKEA
CRCW1210680RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210680RFKEA
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210680RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210680RFKEA
QUANTITY
CRCW1210680RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210680RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210680RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210680RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210680RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210680RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210680RFKEA
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BOARD SHIELD 1.201X1.732" COVER datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS POLYZEN SMD 5.6V datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR VERT datasheet.pdf
HR20 20 MM STD OFF PILLAR datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
ASSYMINIPAKHDL15A12PRAPLUGBDLK datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf