Vishay/Dale CRCW121068R0FKTA
CRCW121068R0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121068R0FKTA
Brief Description
RES SMD 68 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121068R0FKTA.pdf
Availability of CRCW121068R0FKTA
QUANTITY
CRCW121068R0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121068R0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121068R0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121068R0FKTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121068R0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121068R0FKTA Details Description
Related parts for CRCW121068R0FKTA
CAP CER 1000PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 80POS SMD datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL PNL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT RED datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A TNCM datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 2PORT IVORY datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf