Vishay/Dale CRCW12106R19FKEAHP
CRCW12106R19FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12106R19FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 6.19 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12106R19FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12106R19FKEAHP
QUANTITY
CRCW12106R19FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12106R19FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12106R19FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12106R19FKEAHP
Related LinksCRCW12106, CRCW12106R19FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12106R19FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12106R19FKEAHP
RES 4.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 56 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 11POS W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 640MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 18POS datasheet.pdf