Vishay/Dale CRCW121073K2FKEAHP
CRCW121073K2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121073K2FKEAHP
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121073K2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121073K2FKEAHP
QUANTITY
CRCW121073K2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121073K2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121073K2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121073K2FKEAHP
Related LinksCRCW12107, CRCW121073K2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121073K2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121073K2FKEAHP
AC/DC CONVERTER 5V 65W datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC SMT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
2MM MINI50 STR HDR 4POS OP C BRN datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf