Vishay/Dale CRCW12107K32FKEA
CRCW12107K32FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12107K32FKEA
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12107K32FKEA.pdf
Availability of CRCW12107K32FKEA
QUANTITY
CRCW12107K32FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12107K32FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12107K32FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12107K32FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12107K32FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12107K32FKEA Details Description
Related parts for CRCW12107K32FKEA
CONN HEADER 100POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC CODEC 8CH 110DB 192KHZ 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 96POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
GUIDE SOCKET 10PCS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC DO202AA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
F3SJ-A0700P25-TS datasheet.pdf
PLUG HORIZ WIRE TRAP 508MM 12C datasheet.pdf