Vishay/Dale CRCW121082K5FKEAHP
CRCW121082K5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121082K5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121082K5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121082K5FKEAHP
QUANTITY
CRCW121082K5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121082K5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121082K5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121082K5FKEAHP
Related LinksCRCW12108, CRCW121082K5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121082K5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121082K5FKEAHP
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
39+39 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 460MA 210 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf