Vishay/Dale CRCW1210910KJNEAHP
CRCW1210910KJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210910KJNEAHP
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210910KJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1210910KJNEAHP
QUANTITY
CRCW1210910KJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210910KJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210910KJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210910KJNEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW1210910KJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210910KJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210910KJNEAHP
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 16POS datasheet.pdf
IC INVERTR HEX LSTTL CMOS 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 16.89MM datasheet.pdf