Vishay/Dale CRCW12109K76FKEA
CRCW12109K76FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109K76FKEA
Brief Description
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW12109K76FKEA.pdf
Availability of CRCW12109K76FKEA
QUANTITY
CRCW12109K76FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109K76FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12109K76FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.76k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109K76FKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW12109K76FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109K76FKEA Details Description
Related parts for CRCW12109K76FKEA
IC SHIFT REGISTER 9-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 150V 0605 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 70A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO-215AB datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf