Vishay/Dale CRCW12109R10FKEAHP
CRCW12109R10FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109R10FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12109R10FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12109R10FKEAHP
QUANTITY
CRCW12109R10FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109R10FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12109R10FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109R10FKEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW12109R10FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109R10FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12109R10FKEAHP
JUMPER-H1506TR/A3048V/X 2" datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 21POS W/SCKT datasheet.pdf
SENSOR TOUCH MOD 1 INPUT 5MS datasheet.pdf
BUDRACK PRO SERIES 77.40X28.75" datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 1.2A TO-226 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf