Vishay/Dale CRCW12109R53FKEAHP
CRCW12109R53FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12109R53FKEAHP
Brief Description
RES SMD 9.53 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW12109R53FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12109R53FKEAHP
QUANTITY
CRCW12109R53FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12109R53FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12109R53FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12109R53FKEAHP
Related LinksCRCW12109, CRCW12109R53FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12109R53FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12109R53FKEAHP
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN SPLICE OPEN BAND datasheet.pdf
LEAD PLUG STK BAN 2MM BLK 4" datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 30mA, 60mA Backlight 20-WLCSP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 12V 42A 504W datasheet.pdf