Vishay/Dale CRCW121812R4FKEK
CRCW121812R4FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121812R4FKEK
Brief Description
RES SMD 12.4 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121812R4FKEK.pdf
Availability of CRCW121812R4FKEK
QUANTITY
CRCW121812R4FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121812R4FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121812R4FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121812R4FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121812R4FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121812R4FKEK Details Description
Related parts for CRCW121812R4FKEK
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 54MM datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP AB, AFS 2, datasheet.pdf
PLATO SOLDERING TIP - 3/16" datasheet.pdf
POT 75 OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf