Vishay/Dale RN55E1273BBSL
RN55E1273BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E1273BBSL
Brief Description
RES 127K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E1273BBSL.pdf
Availability of RN55E1273BBSL
QUANTITY
RN55E1273BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E1273BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55E1273BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E1273BBSL
Related LinksRN55E1, RN55E1273BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E1273BBSL Details Description
Related parts for RN55E1273BBSL
THERMAL PAD 20MIL 4X4 GAPPAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 73KSPS 8SOIC datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/19/90B 3.2SN OR datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 50W datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
IND, PWR, 1.5UH, 10ADC, SD NPB datasheet.pdf