Vishay/Dale CRCW121815K4FKEK
CRCW121815K4FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121815K4FKEK
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121815K4FKEK.pdf
Availability of CRCW121815K4FKEK
QUANTITY
CRCW121815K4FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121815K4FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121815K4FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121815K4FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121815K4FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121815K4FKEK Details Description
Related parts for CRCW121815K4FKEK
SOCKET TORX T27 6.00" datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 45MA 11 OHM SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4/0 AWG ORANG 250' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 405MA 480 MOHM datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN ASSY SIDE/TOP ENTRY 4+2+GND datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 110NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS datasheet.pdf