Vishay/Vitramon VJ0402D6R8BLBAC
VJ0402D6R8BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R8BLBAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R8BLBAC.pdf
Availability of VJ0402D6R8BLBAC
QUANTITY
VJ0402D6R8BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R8BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R8BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R8BLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R8BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R8BLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D6R8BLBAC
FIXED IND 33UH 920MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DSUB 15 M CRMP F0 SS SHL F225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG WHT SHLD 100' datasheet.pdf
WASHER FLAT M2 NYLON BLACK datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 277/480VAC datasheet.pdf