Vishay/Dale CRCW121817R8FKEK
CRCW121817R8FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121817R8FKEK
Brief Description
RES SMD 17.8 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121817R8FKEK.pdf
Availability of CRCW121817R8FKEK
QUANTITY
CRCW121817R8FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121817R8FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121817R8FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121817R8FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121817R8FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121817R8FKEK Details Description
Related parts for CRCW121817R8FKEK
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC POT DGTL 20K SERIAL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS 10M datasheet.pdf
WASHER SPOOL 4-HOLE 1.0" datasheet.pdf
K-5E - OE/010-C04/M40 F8 datasheet.pdf
CAP FILM 750NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf