Vishay/Dale CRCW1218196RFKEK
CRCW1218196RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218196RFKEK
Brief Description
RES SMD 196 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218196RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218196RFKEK
QUANTITY
CRCW1218196RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218196RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218196RFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218196RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218196RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218196RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218196RFKEK
IC FLASH CONFIG 8M 44PLCC datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS W/HDWR datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2X6 VERT BRKWAY GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf