Vishay/Dale CRCW12181K80FKEK
CRCW12181K80FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181K80FKEK
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181K80FKEK.pdf
Availability of CRCW12181K80FKEK
QUANTITY
CRCW12181K80FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181K80FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181K80FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181K80FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181K80FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181K80FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181K80FKEK
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
3,3UF 450V 8X11,5 datasheet.pdf