Vishay/Dale CRCW12181M50FKEK
CRCW12181M50FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181M50FKEK
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181M50FKEK.pdf
Availability of CRCW12181M50FKEK
QUANTITY
CRCW12181M50FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181M50FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181M50FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181M50FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181M50FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181M50FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181M50FKEK
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208FQFP datasheet.pdf
IC CONVERTER A/D 8BIT 8-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR 300MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES 0.215 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/09/90 1.5SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 4UH 2.1A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf