Vishay/Dale CRCW12181R82FKEK
CRCW12181R82FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181R82FKEK
Brief Description
RES SMD 1.82 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181R82FKEK.pdf
Availability of CRCW12181R82FKEK
QUANTITY
CRCW12181R82FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181R82FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181R82FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181R82FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181R82FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181R82FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181R82FKEK
CONN BLOCK TERM PCB 5.08MM 10POS datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf