Vishay/Dale CRCW12181R87FKEK
CRCW12181R87FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12181R87FKEK
Brief Description
RES SMD 1.87 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12181R87FKEK.pdf
Availability of CRCW12181R87FKEK
QUANTITY
CRCW12181R87FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12181R87FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12181R87FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12181R87FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12181R87FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12181R87FKEK Details Description
Related parts for CRCW12181R87FKEK
SNSR OPTO TRANS 3.81MM REFL C-MT datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.00V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC 12-BIT GEN/CHKER 28PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 583 I/O 900BGA datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 630V C0G 1812 datasheet.pdf
CONN ADAPT UMC PLUG TO SMA JACK datasheet.pdf
RJI CORD 8XAWG27/7CRO OVERM CA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf