Panasonic Electronic Components EXB-N8V751JX
EXB-N8V751JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V751JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V751JX.pdf
Availability of EXB-N8V751JX
QUANTITY
EXB-N8V751JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V751JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V751JX
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V751JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V751JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V751JX Details Description
Related parts for EXB-N8V751JX
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 12W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf