Vishay/Dale CRCW121822K0FKEK
CRCW121822K0FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121822K0FKEK
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121822K0FKEK.pdf
Availability of CRCW121822K0FKEK
QUANTITY
CRCW121822K0FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121822K0FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121822K0FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121822K0FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121822K0FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121822K0FKEK Details Description
Related parts for CRCW121822K0FKEK
LED GREEN 5-ELEMENT ARRAY datasheet.pdf
DOOR PLEXI 34.75X19.33" BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 340MA 1.85 OHM datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15V IN 9V OUT datasheet.pdf
CHROMALIT ROUND 80CRI 61.5MM DIA datasheet.pdf
LC / LC DUPLEX COUPLER datasheet.pdf
MICRO 15C P 72" YEL datasheet.pdf