Vishay/Dale CRCW121823R7FKTK
CRCW121823R7FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121823R7FKTK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121823R7FKTK.pdf
Availability of CRCW121823R7FKTK
QUANTITY
CRCW121823R7FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121823R7FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121823R7FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121823R7FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121823R7FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121823R7FKTK Details Description
Related parts for CRCW121823R7FKTK
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 21POS SNGL TIN datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 6A SLD TERM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
2PH 9 OHM PAL 9 AXE 2 datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 15A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
POT 3 OHM 300W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf