Vishay/Dale CRCW121824K0FKEK
CRCW121824K0FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121824K0FKEK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121824K0FKEK.pdf
Availability of CRCW121824K0FKEK
QUANTITY
CRCW121824K0FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121824K0FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121824K0FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121824K0FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121824K0FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121824K0FKEK Details Description
Related parts for CRCW121824K0FKEK
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32SOJ datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMB datasheet.pdf
IC PWR MGMT 48VQFN datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RING BZD INSULKRIMP (F-667-10X) datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 59POS SNGL PCB datasheet.pdf
CHISEL 30 2.40MM datasheet.pdf