Vishay/Dale CRCW121825R5FKTK
CRCW121825R5FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121825R5FKTK
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121825R5FKTK.pdf
Availability of CRCW121825R5FKTK
QUANTITY
CRCW121825R5FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121825R5FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121825R5FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121825R5FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121825R5FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121825R5FKTK Details Description
Related parts for CRCW121825R5FKTK
RES SMD 180K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 200KSPS 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 100K OHM TO236-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
TERM RING FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf