Vishay/Dale CRCW121827R0JNEK
CRCW121827R0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121827R0JNEK
Brief Description
RES SMD 27 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121827R0JNEK.pdf
Availability of CRCW121827R0JNEK
QUANTITY
CRCW121827R0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121827R0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121827R0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121827R0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121827R0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121827R0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121827R0JNEK
IC REG LDO 4V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
TXRX ESD RS-485/422 LP 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 266KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FUSE 350A 1250V 1/110 AR CU datasheet.pdf
DISPLAY 1.0 SGL DGT CC YLW TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 21A TO-220F datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf