Vishay/Dale CRCW1218287RFKTK
CRCW1218287RFKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218287RFKTK
Brief Description
RES SMD 287 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218287RFKTK.pdf
Availability of CRCW1218287RFKTK
QUANTITY
CRCW1218287RFKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218287RFKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218287RFKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218287RFKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218287RFKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218287RFKTK Details Description
Related parts for CRCW1218287RFKTK
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
DSUB CABL-AMU25K/ AE25G / AMU25K datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 25V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-780 datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 32POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN SOCKET HSHM 55POS 5ROW datasheet.pdf