Vishay/Dale CRCW12182K15FKEK
CRCW12182K15FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12182K15FKEK
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12182K15FKEK.pdf
Availability of CRCW12182K15FKEK
QUANTITY
CRCW12182K15FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12182K15FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12182K15FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12182K15FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12182K15FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12182K15FKEK Details Description
Related parts for CRCW12182K15FKEK
JUMPER-H1504TR/A3048G/X 8" datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 61MA 105 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT 5V LP SER 14-DIP datasheet.pdf
RES 27 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 596MA 180 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 100A 1206 datasheet.pdf