Vishay/Dale CRCW12182M05FKEK
CRCW12182M05FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12182M05FKEK
Brief Description
RES SMD 2.05M OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12182M05FKEK.pdf
Availability of CRCW12182M05FKEK
QUANTITY
CRCW12182M05FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12182M05FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12182M05FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12182M05FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12182M05FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12182M05FKEK Details Description
Related parts for CRCW12182M05FKEK
SENSOR MOTION ANA STD 5V WHT PCB datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 18POS datasheet.pdf
BLADE HEX 2.5MM 5.51" datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 32 SOLID STATE datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP-B datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
BUMPER ROLLSTOCK 108'L X 9"W BRN datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf