Vishay/Dale CRCW1218309RFKTK
CRCW1218309RFKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218309RFKTK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 309 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218309RFKTK.pdf
Availability of CRCW1218309RFKTK
QUANTITY
CRCW1218309RFKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218309RFKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218309RFKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218309RFKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218309RFKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218309RFKTK Details Description
Related parts for CRCW1218309RFKTK
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS C-MT datasheet.pdf
IC CAN/LIN I/O SLAVE 16SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 55A 0.29 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf