Vishay/Dale CRCW121832R4FKTK
CRCW121832R4FKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121832R4FKTK
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121832R4FKTK.pdf
Availability of CRCW121832R4FKTK
QUANTITY
CRCW121832R4FKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121832R4FKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121832R4FKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121832R4FKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121832R4FKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121832R4FKTK Details Description
Related parts for CRCW121832R4FKTK
TVS DIODE 188VWM 328VC SMA datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS .049 SMT TIN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
DISPLAY 1DGT BLUE 0.39" CA SMD datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Header 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf