Vishay/Dale CRCW1218374RFKEKHP
CRCW1218374RFKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218374RFKEKHP
Brief Description
RES SMD 374 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW1218374RFKEKHP.pdf
Availability of CRCW1218374RFKEKHP
QUANTITY
CRCW1218374RFKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218374RFKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1218374RFKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218374RFKEKHP
Related LinksCRCW12183, CRCW1218374RFKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218374RFKEKHP Details Description
Related parts for CRCW1218374RFKEKHP
FIXED IND 120UH 520MA 660 MOHM datasheet.pdf
RES 21.0 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.9V SC-82AB datasheet.pdf
CONN RING UNINS 10-12AWG datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT FLUX 400MA AC/DC datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HIGH/T WF datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.25W DO214AC datasheet.pdf