Vishay/Dale CRCW1218392RFKEKHP
CRCW1218392RFKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218392RFKEKHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW1218392RFKEKHP.pdf
Availability of CRCW1218392RFKEKHP
QUANTITY
CRCW1218392RFKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218392RFKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1218392RFKEKHP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218392RFKEKHP
Related LinksCRCW12183, CRCW1218392RFKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218392RFKEKHP Details Description
Related parts for CRCW1218392RFKEKHP
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEAT SHRINK WHITE .25" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TERM JCT SPLICE DOUBLE ELECT datasheet.pdf
MF SR CRIM TRM M SIL 1416AWG datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf