Vishay/Dale CRCW121839K0JNTK
CRCW121839K0JNTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121839K0JNTK
Brief Description
RES SMD 39K OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121839K0JNTK.pdf
Availability of CRCW121839K0JNTK
QUANTITY
CRCW121839K0JNTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121839K0JNTK
Internal Part NumberEIS-CRCW121839K0JNTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121839K0JNTK
Related LinksCRCW1218, CRCW121839K0JNTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121839K0JNTK Details Description
Related parts for CRCW121839K0JNTK
IC MPU/RESET CIRC 2.93V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 12NS 56TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 72K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf