Vishay/Dale CRCW12183K83FKEK
CRCW12183K83FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12183K83FKEK
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12183K83FKEK.pdf
Availability of CRCW12183K83FKEK
QUANTITY
CRCW12183K83FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12183K83FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12183K83FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12183K83FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12183K83FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12183K83FKEK Details Description
Related parts for CRCW12183K83FKEK
CAP TANT 1.5UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf