Vishay/Dale CRCW12183R32FKEK
CRCW12183R32FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12183R32FKEK
Brief Description
RES SMD 3.32 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12183R32FKEK.pdf
Availability of CRCW12183R32FKEK
QUANTITY
CRCW12183R32FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12183R32FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12183R32FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12183R32FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12183R32FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12183R32FKEK Details Description
Related parts for CRCW12183R32FKEK
RELAY OPTO 200MA SPST-NC 6-DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 11.2K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 22AWG 1000' datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD datasheet.pdf