Vishay/Dale CRCW12183R90FNEK
CRCW12183R90FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12183R90FNEK
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12183R90FNEK.pdf
Availability of CRCW12183R90FNEK
QUANTITY
CRCW12183R90FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12183R90FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12183R90FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12183R90FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12183R90FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12183R90FNEK Details Description
Related parts for CRCW12183R90FNEK
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 1.25MM VRT SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A SOT223-5 datasheet.pdf
ANT EXT CABLE 150FT N ML-N ML datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-R/A MALE 5POS 1M datasheet.pdf
INSULATING WASHER RED datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 3.24"LX2.26"W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf