Vishay/Dale CRCW12184R70JNTK
CRCW12184R70JNTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12184R70JNTK
Brief Description
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12184R70JNTK.pdf
Availability of CRCW12184R70JNTK
QUANTITY
CRCW12184R70JNTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12184R70JNTK
Internal Part NumberEIS-CRCW12184R70JNTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12184R70JNTK
Related LinksCRCW1218, CRCW12184R70JNTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12184R70JNTK Details Description
Related parts for CRCW12184R70JNTK
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG DIN STR 8POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 115K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SRL 192KHZ 28-SOIC datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 18GHZ 9DB datasheet.pdf
GDT 90V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 50MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf