Vishay/Dale CRCW121853R6FKEKHP
CRCW121853R6FKEKHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121853R6FKEKHP
Brief Description
RES SMD 53.6 OHM 1% 1.5W 1218
Datasheet Download
CRCW121853R6FKEKHP.pdf
Availability of CRCW121853R6FKEKHP
QUANTITY
CRCW121853R6FKEKHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121853R6FKEKHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121853R6FKEKHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121853R6FKEKHP
Related LinksCRCW12185, CRCW121853R6FKEKHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121853R6FKEKHP Details Description
Related parts for CRCW121853R6FKEKHP
FERRITE BEAD 120 OHM 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 SOLID STATE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FERRITE CORE ETD 621NH N87 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 61POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
0600 STRIP-LINE HDR COINED CNTCT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf