Vishay/Dale CRCW1218562RFKEK
CRCW1218562RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218562RFKEK
Brief Description
RES SMD 562 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218562RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218562RFKEK
QUANTITY
CRCW1218562RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218562RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218562RFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218562RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218562RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218562RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218562RFKEK
BATTERY PACK NICAD 3.6V 1200MAH datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 40V AXIAL datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP TP- datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf