Vishay/Dale CRCW12185R49FKEK
CRCW12185R49FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12185R49FKEK
Brief Description
RES SMD 5.49 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12185R49FKEK.pdf
Availability of CRCW12185R49FKEK
QUANTITY
CRCW12185R49FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12185R49FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12185R49FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12185R49FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12185R49FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12185R49FKEK Details Description
Related parts for CRCW12185R49FKEK
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR34B/AE34G/APK34B datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC VERT 1MBD datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 236MA 850 MOHM datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 1GHZ 32LQFP datasheet.pdf