Vishay/Dale CRCW1218619RFKEK
CRCW1218619RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218619RFKEK
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218619RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218619RFKEK
QUANTITY
CRCW1218619RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218619RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218619RFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218619RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218619RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218619RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218619RFKEK
IC REG MULT CONFIG INV 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE INDUST 40A 415V BS IEC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V Y5P RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf
LASER DIODE datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 13PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
5600UF 25V 22X25 datasheet.pdf