Vishay/Dale CRCW1218620RJNTK
CRCW1218620RJNTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218620RJNTK
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218620RJNTK.pdf
Availability of CRCW1218620RJNTK
QUANTITY
CRCW1218620RJNTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218620RJNTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218620RJNTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218620RJNTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218620RJNTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218620RJNTK Details Description
Related parts for CRCW1218620RJNTK
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,YLW,RED,RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf