Vishay/Dale CRCW12186K04FKEK
CRCW12186K04FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12186K04FKEK
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12186K04FKEK.pdf
Availability of CRCW12186K04FKEK
QUANTITY
CRCW12186K04FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12186K04FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12186K04FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12186K04FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12186K04FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12186K04FKEK Details Description
Related parts for CRCW12186K04FKEK
IC DAC 14BIT W/BUFF 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE CORE E 145NH N87 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
1X1 SFP+ CAGE, PRESS-FIT datasheet.pdf
TRANS 2PNP 50V 0.15A SM6 datasheet.pdf
AMP MCP 2.8K - REC. ASSY datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 54POS SMD datasheet.pdf