Vishay/Dale CRCW12187R32FNEK
CRCW12187R32FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12187R32FNEK
Brief Description
RES SMD 7.32 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12187R32FNEK.pdf
Availability of CRCW12187R32FNEK
QUANTITY
CRCW12187R32FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12187R32FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12187R32FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12187R32FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12187R32FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12187R32FNEK Details Description
Related parts for CRCW12187R32FNEK
RES SMD 1K OHM 5% 1.5W 5025 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 18POS 15AU datasheet.pdf
IC 4BIT LATCH/4:16 DECODR 24SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 15mA Backlight 16-UMLP (3x3) datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.55A 75 MOHM datasheet.pdf
HEATING ELEMENT REPLACEMENT KIT datasheet.pdf
CONN RECEPT 0.5MM 60POS SMD datasheet.pdf