Vishay/Dale CRCW1218806RFKTK
CRCW1218806RFKTK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218806RFKTK
Brief Description
RES SMD 806 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218806RFKTK.pdf
Availability of CRCW1218806RFKTK
QUANTITY
CRCW1218806RFKTK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218806RFKTK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218806RFKTK
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218806RFKTK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218806RFKTK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218806RFKTK Details Description
Related parts for CRCW1218806RFKTK
CONN HEADER .100 SINGL R/A 33POS datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLK 3/32" X 1000' datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL 28TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 1100PF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 128.1VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 20MA SNT4A datasheet.pdf