Vishay/Dale CRCW121884R5FKEK
CRCW121884R5FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121884R5FKEK
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121884R5FKEK.pdf
Availability of CRCW121884R5FKEK
QUANTITY
CRCW121884R5FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121884R5FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121884R5FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121884R5FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121884R5FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121884R5FKEK Details Description
Related parts for CRCW121884R5FKEK
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 130 OHM 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SQUARE THREADED INSERT:NYL NATUR datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1.5W DO213AB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf